Výsledek

Multikino v Českých Budějovicích

Když nás před třemi lety oslovil Ateliér Brinkman z Hradce Králové, že by chtěl vytvořit nějakou nevšední dekoraci do budoucího multikina, projevili jsme samozřejmě zájem, ale spíše opatrný.
A pak pomalu končila krize, ale nic se nedělo rok, dva….

Zařizování interiéru bývá leckdy pořádný oříšek. Obzvlášť v případě, kdy nám chybí potřebné zkušenosti. Skloubit je totiž třeba nejen vzhled, ale také praktičnost a účelnost. Od věci proto není nechat si poradit od odborníků a využít služeb interiérového studia. Profesionálové vám pomohou také s výběrem záclon, závěsů, sedacích souprav, koberců, ale i nejrůznějších drobných detailů, díky kterým bude prostor působit jako vyvážený celek a vy se v něm budete cítit jednoduše skvěle.

 

Komfort na prvním místě

Jedním z nejdůležitějších míst, kde hraje útulnost a komfort významnou úlohu, je bezpochyby ložnice. Ta by měla vynikat především svou pohodovou atmosférou a poskytovat vám ty nejlepší podmínky ke spánku. Proto si zaslouží, abyste jejímu zařizování věnovali náležitou pozornost. Tento prostor slouží k regeneraci, relaxaci a odpočinku. Chybět zde proto nesmí manželská postel, která tvoří centrální prvek a dominantu celé místnosti. Vybírejte jí proto s ohledem na ostatní vybavení místnosti, aby sem zapadla svým stylem a designem.

 

Důležitý je podklad

Ani postel z masivu vám však spánek nezachrání, pokud ležíte na nevhodné matraci, na níž vaše páteř trpí. Proto nepodceňujte výběr kvalitní matrace. Kvalitní však rozhodně neznamená nejdražší, k dostání jsou i levné matrace, které splní všechny vaše požadavky. Nemusíte tedy investovat všechny vaše úspory, protože i v této kategorii naleznete kousky vyrobené z kvalitních materiálů, které vám zajistí dostatečný spánkový komfort. Významným faktorem výběru zůstává tvrdost matrace. Záleží na každém, jak tvrdé poležení preferuje, obecně však platí, že pro lidi s vyšší váhou a pro ty, kteří spí nejčastěji na zádech nebo na břiše se hodí tvrdší matrace a pro hubenější a ty, kteří tráví větší část noci na boku zase měkčí.

 

Vzájemná kompatibilita

Pak už zbývá jen vybrat vhodný postelový rošt. Pořizujte ho zároveň s matrací, aby k sobě„pasovaly“, ne všechny jsou totiž vzájemně kompatibilní. Rošt plní významnou roli, rovnoměrně rozkládá hmotnost a také odvádí vlhkost, díky čemuž zajišťuje dobré odvětrávání a eliminuje vznik ideálního prostředí pro plísně a roztoče. Tak, věnujte pozornost tomu, na čem spíte a uvidíte, že se ráno probudíte svěží a plní energie!

Hotel Madrid„Spaní v popelnici je pohodlnější než hotelový pokoj navržený architektkou Zaha Hadid“, říká Moby

Hudebník Moby útočí na architekty, kteří si myslí, že věci na fotografiích vypadající dobře, ale nikdy neplánují strávit čas v prostorách, které vytMobyvářejí.

V časopisu pro architekty CLAD, řekl 51 letý hudebník, že architekti často upřednostňují estetiku před komfortem a nepřemýšlí, co řekne koncový uživatel o jejich výtvoru.

„Mám problém s architekty a designéry, kteří uvažují,Pokoj hotel Puerta America Madrid jak se bude prostor vyjímat na internetových stránkách, než jak se v něm budou lidi cítit, kteří v něm buď žijí, pracují nebo ho jen financují“

„Někdy některé věci, jako je pohodlí, nejsou tak fotogenické, a pokud jste někdy zkoušeli žít ve fotogenickém prostoru, který není pohodlný, tak to může být opravdu zneklidňující.“

Poukazuje na svůj nedávný pobyt v hotelovém pokoji zesnulé britské architektky Zaha Hadid Zaha Hadid ve Španělsku v Puerta America Madrid.

„Pobýval jsem pár nocí v Madridu v hotelovém pokoji, který Zaha Hadid Architects navrhl“, řekl Moby, „ pokoj vypadal úžasně, ale byl to nejméně komfortní prostor, jaký jsem kdy obýval.“

„Doslova spaní v popelnici by bylo mnohem pohodlnější“, dodal hudebník.

Hotel Silken Puerta America v Madridu, byl otevřen v roce 2005, má dvanáct pater a různé interiéry kromě Zaha Hadid tvořili i další architekti jako Jeana Nouvela, Norman Foster a další.Pokoj hotel Puerta America

Pokoje Zaha Hadid jsou v prvním patře, mají souvislé stěny, nábytek a vybavení tvarově v pevném povrchu a materiálu Hi-macs, svým podpisem vytváří dojem, že jste uvnitř jeskyně.

„V pokoji není nic měkkého, všechno z plastu, který se hezky fotografuje, ale nebyl vytvořen pro lidi“ říká Moby.

Hudebník má dlouholetý zájem o architekturu a design. V roce 2012 začal psát osobní blog dokumentující architekturu v Los Angeles.

„Lidé mají rádi základní věci, světlo, pohodlí a bezpečnost“, „mezi kritéria, podle nichž by měly být posuzovány konstrukce je“ dělat lidi šťastnými „ musíme vzít v úvahu své praktické a emocionální potřeby“, sdílel své názory 51 letý hudebník Moby.

Různé vzory a aktuální kolekce

Aktuální kolekce od společnosti Höpke, nabízí osvědčené, oblíbené vzory, ale i nové, neotřelé designy.

V kolekci „BROADWAY FR“ naleznete neobvyklé vzory s vizuálními efekty na 78 různých potahových látkách v 15 barvách, od ledově modré, přes okrovou a zlatou až po tmavě červenou.

Všechny materiály jsou omyvatelné a s nehořlavou úpravou.

houp                        houp2

Další kolekce „METROPOL FR“ obsahuje produkty „JAKARTA“, která mění barvy v závislosti na světle.

hoepke                        houp

Kolekce „CONTRACT FR“ nabízí škálu barev a vzorů v 10 různých barvách.

hoepke-4                        hoepke-2

Samozřejmě mezi těmito kvalitními potahovými materiály naleznete i spoustu dalších kolekcí plných krásných vzorů a barev. Na výběr jsou nehořlavé materiály, s lehce čistitelnou úpravou vhodných pro venkovní použití, ale také klasické interiérové potahové a dekorační látky. Společnost Höpke nabízí více než 6000 různých potahových materiálu ve více jak 100 kolekcích.

hoepke-3