Koberce

Koberec jako celoplošná krytina nebo kusový pro zútulnění. Není nad to ráno po probuzení vystoupit z postele bosou nohou na měkoučký koberec. Myslete na to už při plánování Vaší ložnice. Kusové koberce zas zútulňují především obývací prostory. Byt bez koberců nás ochuzuje o příjemné požitky z útulného bydlení.

Kusové koberce patří celkem neodmyslitelně do obývacích prostor. V historii měly koberce funkci v prvé řadě izolační a reprezentativní. V dnešní době tvrdých materiálů a hladkých povrchů mají kromě zútulňovací fuknce i vliv na akustiku interiéru. Zvuk se díky jim tolik netříští a nevzniká nepříjemná ozvěna.

Nebojte se dát koberec pod jídelní stůl. Když bude mít krátký vlas nebo bude tkaný, tak i jeho údržba bude snadná.

Koberce zateplí i pocitově studenou podlahu a podle vašeho vkusu a potřeby si můžete zvolit zda jej pod sedačku „zastrčíte“ nebo zvolíte menší rozměr ležící pod konferenčním stolkem.

U celoplošných koberců se hodně hledí na jejich funkční vlastnsoti jako je například odolnost, protože se pokládají jak do soukromých prostor, tak do prostor veřejných, kde chodí více lidí a nároky na koberec jsou tak o mnoho vyšší.

Základním rozdělením je kategorizace na koberce smyčkové a střižený vlas.

Smyčkové koberce jsou velmi odolné a vhodné spíš do komerčních prostor. Jsou vyrobené zpravidla z kvalitních polyamidových vláken a dodávají se v rolích o šíři 4 nebo 5 m nebo také ve čtvercích. Mají vysokou zátěžovost vhodnou do hodně užívaných prostor jako jsou i chodby.

Dalším materiálem je tradiční vlna. Vlněné koberce jako přírodní materiál „dýchají“ – reagují na okolní podmínky, a díky obsahu tuku ve vlákně, které jim dodává elasticitu, tak částečně odpuzují nečistoty a navíc opravdu hřejí. Často se lidé děsí, když jim vlněný koberec začne pouštět „chlupy“. Není to vada a není se třeba obávat, že z koberce brzy nic nezbude. Po půl roce používání uvolňování začne přestávat až ustávat.

Dnes jsou velmi oblíbené koberce z umělých vláken, které imitují viskózu a hedvábí a dělají zajímavé efekty až čmouhy. To též není bráno jako závada na koberci, ale jeho zajímavá vlastnost, která dodává koberci život.

Buďme v kontaktu

POŠLETE DOTAZ NEBO SI NAPLÁNUJTE SCHŮZKU