Kolejnice & Garnýže

Hliníkové kolejnice přidělané do stropu jsou dnes nejčastějším způsobem uchycení okenní dekorace. Jsou kompatibilní s nejrůznějšími řasícími páskami, za které se závěs či záclona ke kolejnici de facto přidělávají.

Kolejnice se jednoduše přivrtá do stropu. Trochu sofistikovanější kolejnice má na sobě krycí rantlík, který ke stropu přilne a zneviditelní tak montážní mechanismus. Kolejnice mají nejčastěji hranatý profil, ale lze je mít i zakulacené. Tento systém lze v případě, že z nějakého důvodu nelze do stropu vrtat, dát i na stěnu pomocí speciálních konzolek.

Tyto jednoduché kolejnice lze i ohýbat pod požadovaným úhlem a tím pokrýt například celé rohové okno záclonou v jednom kuse nebo často zahýbáme kolejnici ke stěně, aby k ní závěs krásně přilnul.

V základu jsou kolejnice bílé, černé, titan mat a lesk a zlatá. Můžete si exklusivně dopřát i nástřik v jakékoliv barvě RAL.

Další kategorií jsou zapuštěné kolejnice do sádrokartonu. Je to velmi elegantní a čisté řešení, které je dobré rozhodnout ještě při stavbě, aby se na kolejnici myslelo a vytvořil se jí prostor.

Kolejnici lze schovat i za sádrový profil připevněný ke stropu.

Nejčastější jsou kolejničky s mechanickým ovládáním, ale čím dál populárnější jsou kolejnice na elektromotor. Některé motorické kolejnice lze zapojit i do inteligentního systému domu.

Další samostatnou kapitolou jsou ozdobné tyčové garnýže. Ty se přidělávají výhradně na stěnu a vybrat si můžete podle stylu svého interiéru – povrch, tloušťku, zakončení….Závěs či záclona se k nim přidělávají prostřednictvím navlečených kruhů, někdy i oblých obdélníků. Oblíbený způsob je i navlečení takzvanými proraženými kruhy přímo na tyč.

Někde na pomezí jsou ozdobné kolejnice na konzolích přidělané na stěnu. Chovají se jako běžná kolejnice, ale plní i dekorativní funkci. Jsou často chromové, ale vyrábí se i v trendy černé.

Římské i rolovací rolety stejně jako posuvné panely mají své specifické uchycovací systémy, které dodáváme jako součást celkové okenní dekorace. Vždy s Vámi před montáží zkonzultujeme, kde bude roleta viset. Způsobů je více a záleží na stylu a používání. Nejčastěji se uchycuje do stropu, ale lze ji uchytit i na stěnu. Ovšem tak vysoko, aby vyhrnutý materiál nepřekážel při otevírání okna. Všechny tyto detaily s Vámi rádi pořešíme.

Buďme v kontaktu

POŠLETE DOTAZ NEBO SI NAPLÁNUJTE SCHŮZKU