Stínící systémy

Stínící systémy

Když sluníčko svítí, tak nás především ovlivňuje pozitivně, ale má i své stinné stránky. To když na nás jeho paprsky svítí v nepravou chvíli … třeba při práci na počítači nebo při sledování televize nebo prostě jen prohřívají domov až příliš. Každý z nás má jinou toleranci na sluneční svit a proto je na výběr i z různých druhů okenního stínění.

Klasické navíjecí rolety se většinou instalují před okno nebo do jeho rámu, pokud Vám to jeho umístění dovolí. Materiálů na rolety je na výběr od průhledných přes polopropustné po zatemňovací : dimouty a blackouty, které Vám umí udělat při spaní dokonalou tmu. Navíc existují i materiály THERMO, které mají schopnost odrážet teplo a nepustit ho do pokoje.

Nejtypičtějším stylem jsou klasické horizontální hliníkové žaluzie. Žaluzie jsou na výběr v několika možných variantách šířek lamel. To má jednu velmi praktickou vlastnost – máte-li vysoké okno třeba až na zem, tak byste při vykasání klasických lamel, žaluzií nasbírali velký „paklík“. Čím je lamela širší, zabere více okenní tabulky a může jich tak být méně. K dispozici jsou až 5cm lamely, přičemž klasická lamela je poloviční.

Plisé je skládaná látková žaluzie s různou propustností světla (transparentní, polotransparentní, dim out, zatemňovací). Ve srovnání s klasickou interiérovou žaluzií je plisé ojedinělé tím, že intenzitu stínění je možné nastavit současně stažením nebo vytažením horního či dolního profilu. To umožňuje vytvořit stínicí pruh libovolné výšky. V jednom okně lze kombinovat i dva odlišné typy látek – například pro rozdílné potřeby denního zastínění a nočního zatemnění. Systém je populární také proto, že se montuje přímo na okenní křídlo nebo dveře, čímž umožňují plnohodnotné používání bez nutnosti vytahování.

 

Posuvné panely

Systém posuvných panelů vychází z japonských stěn, které byly vyráběny výhradně z rýžového papíru.

Posuvné stěny jsou způsob, jak můžeme nejen zastínit okna nebo elegantně předělit prostor, ale jak vytvořit působivý design. Doporučujeme je použít všude tam, kde vzniká požadavek o zastínění velké plochy.
Posuvnou stěnu tvoří jednotlivé látkové panely, které se posunují po vodící liště. Látka je v horní části připevněna pomocí suchého zipu a hliníkovém profilu. Ten dodáváme v bílé nebo stříbrné barvě ve dvou, tří, čtyř nebo pěti drážkových kolejnicích. Panely lze pomocí ovládací šňůry shrnovat buď od středu nebo na levou i pravou stranu a to pomocí šňůrky, řetízku, ovládací tyče, nebo motorem.
Jsou oblíbené pro jejich jednoduchost a díky tomu, že nejsou řasené, tak na nich pěkně vyniknou větší vzory.

Panely se skládají tak, aby plně zakryly okno a většinou se kombinují i různé materiály – od záclon přes polopropustné až třeba i blackout.

S rozmístěním panelů Vám rádi poradíme, protože posuvné stěny tvoříme z materiálů na přání zákazníka.

Buďme v kontaktu

POŠLETE DOTAZ NEBO SI NAPLÁNUJTE SCHŮZKU