Záclony & Závěsy

Textil v interiéru patří jednoznačně k věcem, jimiž se lidé obklopovali odnepaměti, a bez čehož si většinou dodnes nedovedeme představit útulný interiér. Některé z textilních doplňků pak byly jak praktickou záležitostí, ale i krásným předmětem a známkou bohatství a i stávaly se – jako například hedvábné koberce – i ceněným kvalitním dědictvím po předcích.

Trendy v záclonách se v posledních letech víceméně ustálily na hladkých materiálech jako jsou lesklejší a průhlednější organzy nebo ještě populárnější matnější voály. Voály se hodí téměř na všechna okna, ale zejména tam, kde požadujete útulnost, a aby denní světlo pronikalo do místnosti a zároveň do ní nebylo vidět. Voály jsou zpravidla z polyesteru, proto se velmi dobře udržují a jsou většinou pratelné na 30 st. Stylově můžete volit buď úplně hladký nebo s jemným vzorečkem, více či méně hustý, což udává jeho průsvitnost. A navíc jsou nadčasové, protože se hodí jak na moderní velká okna, tak do klasického interiéru. Za voálem na velkém okně se budete cítit komfortně.

V současné době se do popředí derou síťovinové záclony, lněné a vlněné záclony nebo alespoň s podílem lnu nebo vlny. Každý materiál je velmi individuální, a proto si najdou odlišné příznivce. Síťové jsou velmi moderní a zároveň na oknech působí velmi jemně a nemačkají se. Záclony s podílem lnu jsou více romantické, protože právě díky mačkavému lnu vytváří útulný a neformální dojem. Vlněné záclony působí taktéž neformálně, ale zároveň vysoce luxusně.

Záclony spolu se závěsy nebo římskými roletami dotváří Váš interiér. Zvolit svou látku si můžete na záclony, závěsy nebo i římské rolety. Tím svému pokoji podtrhnete jeho jedinečnost a stylovost. Závěsy a římské rolety se nepořizují jen pro jejich funkčnost, ale i zútulnění a dotvoření celkového stylu interiéru.

Nelze říci, že současným trendem je jen jeden směr. „Nosí se“ jak vzorované látky, tak jednobarevné. Ty se pak různí svou strukturou = texturou, která právě má tu schopnost dodat šmrnc a stylovost Vašemu interiéru. Co se barevnosti týká, tak vévodí spíše utlumené až neutrální barvy, což vychází z celkových světových trendů v interiérech. Závěs totiž dolaďuje celkové stylové a barevné řešení interiéru – musí ladit k nábytku, k potahovým látkám, ke koberci a v neposlední řadě i k dekorativním polštářkům. Ty mohou samozřejmě být i ze stejného materiálu.

Vraťme se nyní k jejich funkčnosti. Kromě toho, že závěs nebo roleta plní ze své látkové podstaty akustickou funkci a dělají tak Vaše bydlení komfortnější, tak dnes můžete mít závěsy, které zabraňují proniknutí slunečních paprsků úplně nebo skoro úplně – tzv. blackouty a nebo dimouty; závěsy a rolety, které odrážejí sluneční paprsky a chrání tak interiér před přehřátím a závěsy s různými úpravami.

Ať přijdete s více či méně konkrétní představou, naši interní designéři Vám poradí nejen s výběrem vhodné látky, ale i s patřičným uchycením, aby co nejlépe celá okenní dekorace vyhovovala Vašim potřebám.

 

Buďme v kontaktu

POŠLETE DOTAZ NEBO SI NAPLÁNUJTE SCHŮZKU